مدیریت درگاه ها در صرافی آنلاین ارز دیجیتال

پشتیبانی از درگاه های بانکی با مجوز پرداخت یاری بانک مرکزی از وبسایت صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال

" پشتیبانی از درگاه های بانکی با مجوز پرداخت یاری بانک مرکزی از وبسایت صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال "

درگاه های بانکی یکی از دغدغه های همیشگی صرافان محترم است. وبسایت صرافی همانند سایر کسب و کارهای اینترنتی فعال بوده و ایجاد اخبار بد، شوک و هرگونه اقدام منفی باعث آسیب دیدن این کسب و کار خواهد شد. با این حال تا این لحظه خدمات هیچ یک از درگاه های بانکی قطع نشده است و اکسچنجراپ بیش از 7 درگاه بانکی معتبر را در وبسایت صرافی آنلاین برنامه نویسی کرده و مدیریت صرافی فقط کافیست مقادیر API لازمه را وارد نمایند تا درگاه مربوطه اضافه گردد.

درگاه بانکی برای صرافی آنلاین

مدیریت درگاه صرافی:

همانطور که پیشتر گفته شد درگاه های بانکی قابل اضافه شدن در سیستم صرافی شامل درگاه های زیر است

https://vandar.io/ 

https://idpay.ir/

https://zibal.ir/

https://pay.ir/

https://www.zarinpal.com/

https://www.payping.ir/

https://paystar.ir/

پس از ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در درگاه های پرداخت یاده شده در بالا، کسب و کار خودتان به همراه آدرس دامنه سایت صرافی را وارد نمایید و پس از تایید به شما کد درگاه، API Key و Secret Key داده می شود. سپس وارد داشبورد مدیریتی صرافی شده و در بخش تنظیمات درگاه ها، درگاه مربوطه را انتخاب کرده و این مقادیر را وارد نمایید. پس از ثبت شما صرافی آنلاین رمز ارز خود را به درگاه بانکی مجهز کردید.

موارد استفاده درگاه بانکی برای صرافی 

معمولا بدلیل نوسانات زیاد رمز ارزها از درگاه های بانکی فقط در هنگام افزایش موجودی یا شارژ کیف پول ریالی استفاده می شود. بدین صورت که کاربر در کسری از ثانیه و بلافاصله پس از تعیین مقدار ارز دیجیتال درخواستی و زدن دکمه ثبت، از موجودی کیف پول کاربر کسر شده و رمز ارز خریداری شده برای وی ارسال می گردد.

اما اکسچنجراپ این قابلیت را نیز فراهم کرده تا در صورت فعال کردن این گزینه توسط مدیر صرافی، کاربران بتوانند برای خرید رمز ارز نیز مستقیما از درگاه بانکی استفاده نمایند با این تفاوت که لحظه ای که کاربر پرداختش تکمیل می شود و به سایت بازمی گردد، قیمت رمز ارز مجددا محاسبه شده و بر اساس همان محاسبات ممکن است تعداد رمز ارز خریداری شده تغییر یابد. به طور مثال چنانچه کاربری 1.05 اتریوم خریداری نماید و از طریق درگاه بانکی پرداخت کند و اگر پرداخت نهایی خودش را 8 دقیقه طول بدهد، در این لحظه ممکن است (حتمی است) قمیت دلاری اتریوم تغییر یابد و وقتی به سایت بر می گردد به طور مثال 1.03 اتریوم دریافت کند. 

البته این هم در قوانین و هم در هنگام ثبت سفارش و قبل از ورود به درگاه پرداخت به صورت هشدار، به کاربر نمایش داده می شود.

فعال نمودن یا غیرفعال کردن خرید با درگاه بانکی در حیطه اختیارات مدیریت صرافی است که در تنظیمات عمومی گنجانده شده است.

قابلیت هوشمند هدایت خودکار درگاه های بانکی

در همان قسمت تنظیمات درگاه ها و در تب هدایت خودکار می توانید برای ورود به درگاه های مختلف شرط بگذارید، به طور مثال از مبالغ بین 0 تا 5 میلیون تومان وارد درگاه شماره 1 شود، بین 5 تا 20 میلیون تومان وارد درگاه شماره 2 شود و از 20 میلیون تومان بالاتر وارد درگاه شماره 3 شود.

این قابلیت هدایت خودکار نیز قابل در هرلحظه قابل ویرایش است. همچنین در صورتی قطعی یا اخلال در یکی از سرویس دهنده های درگاه های بانکی، از طریق مدیریت می توانید بلافاصله به درگاه سالم سوئیچ کنید.

کارمزد درگاه در وبسایت صرافی 

در سیستم صرافی مدیریت می تواند برای هر درگاه به طور جداگانه کارمزد ثابت به صورت تومان و یا متغیر به صورت درصد تعیین کند که البته با سقف کارمزد نیز همراه است. به طور مثال اگر چنانچه ادمین صرافی کارمزد برای درگاه شماره 1 راه 7000 تومان تعیین نمود، در این صورت اگر کاربر مقداری بیت کوین در صرافی خریداری نماید که جمع کل آن می شود 1،000،000 تومان، مبلغ نهایی برای پرداخت 1،007،000 خواهد بود.

فعال کردن کارمزد درگاه برای صرافی اختیاری بوده و مدیریت صرافی می تواند هر لحظه آن را فعال یا غیرفعال نماید.

 

 

 

صرافی ارز دیجیتال خود را راه اندازی کنید

 

پشتیبانی 24 ساعته و خدمات افزوده

اکسچنجراپ به منظور حفظ و ارتقای رضایتمندی مشتریان خود، علاوه بر پشتیبانی 24 ساعته فعال، خدمات افزوده و ارزشمندی را در اختیار صرافان قرار می دهد تا به راحتی هر چه تمام تر به تبادل ارزهای دیجیتال بپردازند...

مشاوره و سفارش آنلاین

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با ما تماس حاصل فرمایید